KONST / Litografier / Litografi 7437049
*
nr 743 7049
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Litografi, Salvador Dalà (1904-1989), 1973, "Pantagruel-serien", 42/50, Sign i blyerts, motivets mått: 74 x 51
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:57:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 08:45:52
1
2.800 kr
27/2 17:42:14
2
Vinnande bud
27/2 19:30:50
3
3.500 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafik litografi litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Salvador DalÃ
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Läs mer om Grafik
nr 743 7049
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Litografi, Salvador Dalà (1904-1989), 1973, "Pantagruel-serien", 42/50, Sign i blyerts, motivets mått: 74 x 51
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 08:45:52 | 1 | 2.800 kr |
27/2 17:42:14 | 2 | Vinnande bud |
27/2 19:30:50 | 3 | 3.500 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalà europa grafik litografi litografier salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54